Innkalling til ekstraordinært årsmøte

Postet av Hamar Skiklubb den 12. Des 2024

Styret innkaller herved til ekstraordinært årsmøte i Hamar skiklubb. Ekstraordinært årsmøte avholdes den 2.1.2025 kl. 18.00 på Teams. 

Temaet for møtet vil være låneopptak av byggelån og igangsetting av utbygging av Gubbestua.


Innkalling til ekstraordinært årsmøte Hamar Skiklubb 2.1.2025

Saksliste ekstraordinært årsmøte 2.1.2025


Lenke ekstraordinært årsmøte Teams


Lenke til møtet vil legges ut en uke før møtet. Ta kontakt med leder Hans Martin Raknerud (47335227) dersom du ikke får tilgang til møtet. 





Dugnad HA-Sprinten lørdag 4.1

Postet av Hamar Skiklubb den 8. Des 2024

HA-sprinten nærmer seg, og vi trenger dugnadsmannskap. Påmelding gjøres i skjemaet under. 

Ta kontakt med rennleder Frode Haugli om du har spørsmål, frode@brdal-regnskap.no, 47259583.


https://docs.google.com/spreadsheets/d/1NmTuwF4JPdnI4KsGxydjvLr3pPT_S0zv/edit?usp=sharing&ouid=110680696390291640506&rtpof=true&sd=true




Turløpergruppa inviterer til lutefiskaften onsdag 11. desember

Postet av Hamar Skiklubb den 25. Nov 2024


Turløpergruppa i Hamar Skiklubb inviterer til lutefiskaften på restaurant Hopen onsdag den 11.desember kl. 1900 (restauranten over Hamar kino). Det er mulig å velge annet enn lutefisk også, julemenyen ser fin ut
Meld deg på så raskt som mulig og senest mandag 2.desember ved å sende epost til espen.almlid@gmail.com og angi hva du ønsker å spise.


Meny: https://www.kjokkenet.com/kopi-av-ny-selskap-bryllupsmeny?fbclid=IwY2xjawGxZ1BleHRuA2FlbQIxMQABHYA6FEwuYGmW5PFhBmyMZdj1Oj-DjOkCwCpwScuCI4dk1pLSKteE92eUGA_aem_bV2SN-G5ZMGnF_Q9kF6QzQ




Prioriterte skirenn sesongen 2024/2025

Postet av Hamar Skiklubb den 18. Nov 2024

Skisongen nærmer seg. Se her for hvilke skirenn som er prioritert denne sesongen og hvor klubben dekker startkontingenten


Utvalgte skirenn hvor klubben dekker startkontingent 

 

Skirenn i Hedmark Skikrets:

Hamar Skiklubb Yngres utvalg dekker startkontingenten til alle terminfestede kretsrenn for medlemmer i aldergruppa opp til 16 år. 

 

Påmelding til skirenn gjøres på https://isonen.no/en/

Ved påmelding velg «Betal med faktura til Hamar Skiklubb». I konkurranser der det ikke er mulig å betale med klubbfaktura kan utøver/ foreldre søke refusjon i ettertid, Utleggskjema.

 

Nasjonale skirenn: 

Hamar Skiklubb Yngres utvalg dekker startkontingenten til Ungdommens Holmenkollrenn og Hovedlandsrennet. 

 

Blått Hamar Skiklubb beachflagg

Se etter Hamar Skiklubb sitt beachflagg på stadion for samlingsplass og smørehjelp.

 

Prioriterte skirenn i aldersgruppa 6-12 år

Renn med kort reisevei, skicross, sprint og stafetter

 

27.12.2024

Gåsburennet 2024 / TdH1

Vang Skiløperforening

03.01.2025

Skicross Gåsbu TdH2

Ottestad IL – Ski

04.01.2025

HA-sprinten / TdH3 og Trysilcup 2

Hamar Skiklubb 

05.01.2025

SIL-rennet 2025 og TdH finale. Trysilcup 3

Strandbygda IL – Ski

18.01.2025

Moelvenrennet 2025

Moelven IL – Ski 

19.01.2025

Amlisbergrennet 2025

Moelven IL – Ski 

25.01.2025

KM2025 Hedmark og Oppland, sprint F og fellesstart K 

MjøsSki – Ski 

30.01.2025

Madshusstafetten 2025

Vind IL – Ski 

09.02.2025

Kretsrenn, samarbeid Vallset og Åsbygda IL

Åsbygda IL Hovedlaget - Ski

16.02.2025

KM teamsprint/langrennscross 

Nordbygda / Løten Ski – Ski 

19.03.2025

GP-sprinten

Nybygda IL – Ski 

26.03.2025

Skicross Hernes 

Hernes IL - Ski

 

 

Lenke til fullstendig terminliste for Hedmark Skikrets:

Terminliste langrenn Hedmark (skiforbundet.no)


Retningslinjer for kostnadsdekning ved deltakelse på arrangementer finner du her




Arrangementskomite HA-sprinten.

Postet av Hamar Skiklubb den 22. Okt 2024

Vil du være med å gjøre Tour de Hedmark til en skikkelig happening og skape gode opplevelser for barn og unge. Da ønsker vi deg og dine ideer med på laget.

Foto: Pål Jacobsen, Hamar Arbeiderblad


Hamar Skiklubb skal arrangere HA-sprinten 04.01.2025, som er det 3. rennet i Tour De Hedmark.

Touren arrangeres i samarbeid med Vang Ski, Ottestad Ski og Strandbygda Ski.

Vi ønsker flere personer som kan sitte i en arrangementskomité. Erfaring fra å arrangere skirenn er ikke nødvendig. Ta kontakt så finner vi en oppgave som passer deg.

Oppgaver som skal fylles:

Assisterende rennleder, Tdh-koordinator – Løypesjef – Marked – Rennsekretær

Første møte vil avholdes i tidsrommet 04-11.november.

Ta kontakt med rennleder Frode Haugli for nærmere info og påmelding:

Tlf. 47259583, mail: frode@brdal-regnskap.no




DUGNAD I FURUBERGET LØRDAG 26/10 kl.10.00

Postet av Hamar Skiklubb den 21. Okt 2024

Da nærmer vi oss den kalde fine tida igjen, og i den forbindelse ønsker løypeutvalget velkommen til dugnad i Furuberget. Vi har oppmøte på Gubbestua kl.10.00, hvor vi fordeler arbeidslag/områder det skal jobbes i. Dugnaden varer frem til kl. 13.00, og vi avslutter med kaffe og no å bite i på Gubbestua.


De som har ryddesag eller motorsag, kan ta med dette, men ellers har vi stort behov for hjelp til å rydde etter at sagførerne har gjort sitt.

Ta med støvler/arbeidshansker.


Ved spørsmål angående dugnad, ta kontakt med Kolbjørn Henjum på mob. 997 46 355

Vel møtt til dugnad




Klubbtøy

Postet av Hamar Skiklubb den 14. Okt 2024

Nettbutikken for bestilling av klubbtøy er åpen frem til 3.11. Forventet levering er 20.12. 

Dette blir siste mulighet for å bestille klubbtøy denne sesongen. 


Informasjon om bestilling: 

Vi har nylig lansert en ny versjon av vår teamshop. Om det er første gangen du bestiller fra oss må du opprette NY KONTO før du kan logge inn.
 
Du får tilgang til din teamshop ved å logge inn eller opprette ny konto på denne linken.
 
Etter du har logget inn legg så til teamkoden: hamarskiklubb-758 for å besøke din teamshop.
 
En veiledning for hvordan du oppretter ny konto, logger inn og legger til din teamshop finner du på denne linken.
 
Bestillingsfrist: 03/11/2024
 
Etter å ha fullført et kjøp i teamshoppen vil du motta en ordrebekreftelse.




Resultater Gudbrand Liens Minneløp/ Himmeltoppen Opp nr. 13

Postet av Hamar Skiklubb den 1. Okt 2024


Gudbrand Liens minneløp (Himmeltoppen 13. utgave) ble gjennomført 1.10.24 med 19 startende. Løpet ble arrangert til minne om Gudbrand Lien.


Det var fine og stort sett tørre forhold i løypa. Løpet arrangeres som et bakkeløp på 2,6 km, med start ved Snekkerstufeltet og mål på øvre vanntank ved Hedmarktoppen. Dameklassen ble vunnet av Mari Stenberg og herreklassen av Isak Engeskaug.












For å sammenligne din utvikling over tid, finner du nedenfor (kanskje) tid du har brukt på tidligere løp. 2015 og 2016 var det to testløp i samme løype, ett testløp per år i 2017 og 2018, og to i 2019. Ingen offisielle HO i 2020 og 2021, ett testløp i 2022, og to løp i 2023. Reportasje fra Himmeltoppen Opp (HO) I finner du her, HO II her, HO III her, HO IV her, HO V her, HO VI her, HO VII her, HO VIII her, HO IX her, HO X her, HO XI her og GLM XII her.  Løyperekorden 10.26 for herrer/gutter og 11.53 for kvinner/jenter.




Bestilling av klubbtøy

Postet av Hamar Skiklubb den 26. Aug 2024

Det er åpnet for bestilling av klubbtøy. Forventet levering er ca. 1. november. Klubbtøy som skal være klart til sesongstart må bestilles nå.

Neste og siste mulighet for å bestille klubbtøy før vinteren vil bli i oktober, med med levering i slutten av desember.

Du får tilgang til din teamshop ved å logge inn eller opprette ny konto på denne linken.
 
Etter du har logget inn legg så til teamkoden: hamarskiklubb-758 for å besøke din teamshop.
 
En veiledning for hvordan du oppretter ny konto, logger inn og legger til din teamshop finner du på denne linken.
 
Bestillingsfrist: 15/09/2024
 
Etter å ha fullført et kjøp i teamshoppen vil du motta en ordrebekreftelse.
 




Resultater Gudbrand Liens Minneløp/ Himmeltoppen Opp nr. 12

Postet av Hamar Skiklubb den 18. Jun 2024

Gudbrand Liens minneløp (Himmeltoppen 12. utgave) ble gjennomført 18.6. med 31 startende. I tillegg deltok flere voksne uten startnummer. Løpet ble arrangert til minne om Gudbrand Lien. 

Det var litt vått i løypa, ellers fint vær. Løpet arrangeres som et bakkeløp på 2,6 km, med start ved Snekkerstufeltet og mål på øvre vanntank ved Hedmarktoppen. Dameklassen ble vunnet av Mari Robøle og herreklassen av Vegard Ølstad Dalberg.


Resultatene finner du her











For å sammenligne din utvikling over tid, finner du nedenfor (kanskje) tid du har brukt på tidligere løp. 2015 og 2016 var det to testløp i samme løype, ett testløp per år i 2017 og 2018, og to i 2019. Ingen offisielle HO i 2020 og 2021, ett testløp i 2022, og to løp i 2023. Reportasje fra Himmeltoppen Opp (HO) I finner du her, HO II her, HO III her, HO IV her, HO V her, HO VI her, HO VII her, HO VIII her, HO IX her, HO X her og HO XI her. Løyperekorden 10.26 for herrer/gutter og 11.53 for kvinner/jenter.




Innkalling til ekstraordinært årsmøte i Hamar Skiklubb 24.6.24

Postet av Hamar Skiklubb den 5. Jun 2024


Det innkalles til ekstraordinært årsmøte i Hamar Skiklubb mandag 24.6.2024 kl. 18.00 på Gubbestua. 

Det vil også bli tilrettelagt for å kunne delta på møtet digitalt. Bli med i møtet digitalt: Bli med i møtet nå 

Temaet for møtet vil være utbygging av Gubbestua. Informasjon om prosjektet, vedtak om utbygging eller ikke.

 

Fullstendig saksliste og saksdokumenter vil bli gjort tilgjengelig for medlemmene senest én uke før årsmøtet. Dokumentene legges ut på kubbens hjemmeside under menypunkt «Årsmøte».

Innkalling til ekstraordinært årsmøte


Dokumenter




Hamar Skiklubb fikk "rekrutteringspris klubb" på vårmøtet til Hedmark skikrets

Postet av Hamar Skiklubb den 29. Mai 2024

                                    Foto: Hedmark Skikrets


Sondre, Peder, Mikkel og Torstein mottok prisen på vegne av Hamar Skiklubb på vårmøtet til Hedmark Skikrets.

Hedmark Skikrets skriver i sin begrunnelse følgene: 
Hamar Skiklubb har satt rekrutteringsarbeid i førersetet i lang tid. Driver allsidig på arrangementsiden med flere TV sendte arrangementer, kan nevne fra tidligere Kirkebakken GP og sprinter under Idrettsgallaer, nå sist Barnas Mini-VM under 175-års markering Hamar by. Jobber også nå konkret med anleggsutvikling. Hamar Skiklubb er motor i samarbeid med de øvrige skiklubber på Hedemarken. 


Les mer om prisutdelingen på Hedmark Skikrets sin nettside.


Hamar skiklubb takker Hedmark Skikrets, alle sine frivillige, trenere og foreldre som har stått på i rekrutteringsarbeidet og på forskjellige dugnader. Vi takker også alle våre samarbeidspartnere og sponsorer som er med på å skape aktivitet i Hamar Skiklubb.  Vi ser frem til en ny høst og vinter med masse aktivitet!






I Norges mest personlige mobilbank er det enkelt å få full oversikt over økonomien din. Med noen få trykk kan du rydde opp i forbruksgjeld, spare til pensjon, ordne forsikring eller kjøpe fond - direkte i mobilbanken!





Gudbrand Liens Minneløp/ Himmeltoppen Opp nr. 12

Postet av Hamar Skiklubb den 23. Mai 2024

Himmeltoppen Opp har blitt arrangert i en årrekke takket være initiativ og innsats av Gudbrand Lien og Ingrid Robøle. Til minne om Gudbrand som brått gikk bort i vinter, arrangeres testløpet i år som Gudbrand Liens Minneløp.

Løypa er ca 2,6 km lang og med 160 høydemeter. Løpet er for alle (og uavhengig av klubb) som vil teste seg selv og måle sin egen fremgang. Vi oppfordrer alle til å stille på testløp og bryne seg på egen tid fra tidligere gjennomføring eller legge grunnlag for å måle utvikling fremover. Passer for både store og små.

Litt praktisk info:

TID: Tirsdag 18. juni kl. 17.40 – 18.00: Registrering på Hedmarktoppen (man får tildelt startnummer)

Kl. 18.00: Felles oppvarming hvor vi jogger testløypa motsatt vei (løypa vil også være merket)

Kl. 18.25: Start for de som ikke ønsker å være med i fellesstart. Her må man bruke egen stoppeklokke for å registrere tida – artig å ha for å sammenligne med sin egen tid når man gjentar testen.

Kl. 18.30: Fellesstart ved Snekkerstufeltet (på asfalten der stien begynner)

Kl 18.40 og utover: Målgang ved å slå i veggen på øvre vanntank

Søk på Himmeltoppen på HSK sine nettsider/Facebook, så får man opp resultater fra tidligere løp. Løyperekorden er 10.26 for herrer/gutter og 11.53 for kvinner/jenter.

Men husk, dette er først og fremst en test mot deg selv🙂




Vår dyktige leder gjennom ti år

Postet av Hamar Skiklubb den 27. Apr 2024


Vi takker Ingrid Robøe for ti år som leder av Hamar Skiklubb! Ingrid har gjennom stort engasjement, pålitelighet og høy arbeidskapasitet ledet og utviklet klubben. Ingrid har hatt et spesielt engasjement for blant annet Hamar Sommersskiskole, drift av Steinfjellhytta og store arrangementer som Hamar Bysprint og Hamar Sprintcross. Ingrid har også hatt en helt sentral rolle i å søke støtte til drift og prosjekter. På årsmøtet i Hamar Skiklubb 10. april ble hun valgt til kasserer, og fortsetter sitt bidrag for klubben.

Tusen takk! 


 

 

Det nye styret i Hamar Skiklubb er:

Leder
Hans Martin Raknerud
Kasserer
Ingrid Robøle
Sekretær
Frode Haugli
Leder junior/ senior   
André Kvarstad
Leder yngres utvalg  
Bjørn-Erik Orskaug
Leder løypeutvalget  
Per Arne Reinemo
Turløperutvalget    
Espen Almlid
Leder marked og arr.
Ubesatt


Protokollen fra årsmøtet




Saksliste og dokumenter til årsmøte 10.4.2024

Postet av Hamar Skiklubb den 3. Apr 2024

Saksliste og dokumenter til årsmøtet på Gubbestua 10.4.2024 kl. 18.00, er lagt ut under mappa årsmøter.


Lenke til årsmøtedokumenter




Innkalling til årsmøte i Hamar Skiklubb, 10.4.24, ny dato

Postet av Hamar Skiklubb den 6. Mar 2024

Styret i Hamar Skiklubb innkaller til årsmøte 10.4.2024 kl. 18.00 på Gubbestua.


Fullstendig saksliste og saksdokumenter legges ut på klubbens nettsider under "Klubben" - "Årsmøter" en uke før årsmøtet.


Innkalling til årsmøte i Hamar Skiklubb